Ruszyła IX edycja „ZIELONEJ ŁAWECZKI”

Uprzejmie informujemy Mieszkańców naszych nieruchomości, że ruszyła IX edycja projektu ZIELONA ŁAWECZKA.

ZIELONA ŁAWECZKA to ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy Fundacji Banku Ochrony Środowiska, adresowany do mieszkańców otwartych osiedli w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.

Projekt ma umożliwić przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w miniogrody z ławeczką. Pozwoli to ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań, a jednocześnie powstrzymać utratę wody.

W projekcie mogą wziąć udział grupy sąsiadów (tzw. zespoły sąsiedzkie), które chciałyby poprawić wygląd swoich osiedli. Taki zespół składa się z co najmniej 5 osób, które wyznaczą teren do zazielenienia i przekonają do swojego pomysłu jak największą liczbę mieszkańców. Zaangażować się musi również administrator, który zapewni pozwolenie na zagospodarowanie wybranego terenu. Zespół sąsiedzki realizuje projekt, jak również dba o dobry stan miniogrodu.

W projekcie można uzyskać grant na zakup roślin, ziemi, ławki, narzędzi i pozostałych elementów miniogrodu.

Do zdobycia są granty pieniężne o maksymalnej wartości:

  • 3.000 zł – dla miniogrodów z obiektami mikroretencji,
  • 2.500 zł – dla miniogrodów bez obiektów mikroretencji.

Zespoły należy rejestrować do 17 maja, a wnioski składać do 7 czerwca.

Ogłoszenie wyników nastąpi 30 czerwca.

Na stronie projektu zielonalaweczka.pl w zakładce FORMULARZE znajduje się wniosek o grant oraz wskazane są czynności do wykonania, informacje do zdobycia oraz sposób złożenia wniosku.

Zachęcamy do skorzystania z możliwości, jakie oferuje projekt.

 

 

Do pobrania:

 

 

 

 

 

Similar Posts