Godzina dla Ziemi WWF 2022

Zachęcamy wszystkich Państwa do wzięcia udziału w akcji Godzina dla Ziemi WWF.

W tym roku Godzina dla Ziemi WWF przypada 26 marca o 20:30, kiedy to na 60 minut w symbolicznym geście troski o planetę rzesze ludzi, miast i instytucji wygaszą światła pod hasłem „Razem dla planety”.

To już 15-sta edycja tej akcji w Polsce, a 16-sta na świecie. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, Godzina dla Ziemi WWF odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.

Godzina dla Ziemi WWF to akcja, która obchodzona jest na całym świecie w każdą ostatnią sobotę marca. Kojarzona jest głównie z tym, że w symbolicznym geście troski o przyszłość naszej planety, na jedną godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a instytucje wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. Co roku bierze w niej udział nawet kilkadziesiąt milionów ludzi i kilkaset miast na całym świecie. W Polsce w poprzednich edycjach zaangażowało się blisko sto miast, wygaszając oświetlenie publicznych obiektów. Rzeszów – wzorem lat ubiegłych – także i w tym roku dołączył do akcji.

Tegoroczna edycja „Godziny dla Ziemi WWF” jest poświęcona walce ze zmianą klimatu. Skutki zmiany klimatu to największe zagrożenie, z jakim obecnie mierzy się ludzkość. Ekstremalne zjawiska pogodowe zdarzają się częściej i są coraz bardziej destrukcyjne.

W ramach akcji zachęcamy do wyłączenia świateł w dniu 26 marca 2022 r. (sobota) na jedną symboliczną godzinę (od 20.30 do 21.30), aby wesprzeć ogólnoświatowe wezwanie do przeciwdziałania zmianom klimatu i promowania idei ochrony środowiska naturalnego.

Oficjalna strona akcji: https://www.wwf.pl/godzina-dla-ziemi-2022

 

 

 

 

Similar Posts