Godzina dla Ziemi WWF 2023

Zachęcamy wszystkich Państwa do wzięcia udziału w akcji Godzina dla Ziemi WWF.

Godzina dla Ziemi WWF jest globalną inicjatywą społeczną na rzecz ochrony środowiska.
25 marca o 20:30 w wyrazie troski o naszą planetę, różnorodność biologiczną lądów, mórz i oceanów na całym świecie zgasną światła. Akcja kojarzona jest głównie z tym, że w symbolicznym geście troski o przyszłość naszej planety, na jedną godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a instytucje wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. Co roku bierze w niej udział nawet kilkadziesiąt milionów ludzi i kilkaset miast na całym świecie. W Polsce w poprzednich edycjach zaangażowało się blisko sto miast, wygaszając oświetlenie publicznych obiektów. Rzeszów – wzorem lat ubiegłych – także i w tym roku dołączył do akcji.

Tegoroczna edycja „Godziny dla Ziemi WWF” jest poświęcona w Polsce walce z zanikiem różnorodności biologicznej, czyli z wymieraniem gatunków.

Jednym z głównych powodów pogarszania się sytuacji jest ciągła ekspansja człowieka na tereny cenne przyrodniczo, stanowiące bezpieczny dom dla zamieszkujących je zwierząt. Najnowsze dane wskazują, że w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zmniejszyła się o 69%. Deklarując swój udział i wyłączając światło na jedną symboliczna godzinę, wesprą Państwo jedyne w swoim rodzaju ogólnoświatowe wezwanie do ochrony naszego wspólnego domu.
„Godzina dla Ziemi WWF” to inicjatywa, która ma pokazać, jak każdy z nas, codziennie, w niewielkim stopniu zmieniając nawyki może przyczynić się do ograniczenia swojego negatywnego wpływu na naszą planetę oraz dbać o środowisko.

W ramach akcji zachęcamy do wyłączenia świateł w dniu 25 marca 2023 r. (sobota) na jedną symboliczną godzinę (od 20.30 do 21.30).

Ponadto na stronie internetowej inicjatywy można podpisać specjalną petycję do Pana Mateusza Morawieckiego Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej ws. objęcia ochroną nowych obszarów Polski [kliknij].

 

 

Oficjalna strona akcji: https://www.wwf.pl/godzina-dla-ziemi-2023

 

 

 

 

 

Similar Posts