Dzień Otwarty Notariatu 2021

Rada Izby Notarialnej w Rzeszowie informuje, że w dniu 27 listopada 2021 roku odbędzie się 12 edycja inicjatywy polskiego notariatu pod nazwą Dzień Otwarty Notariatu.

Temat przewodni tegorocznej edycji brzmi: „Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o swój majątek. Bo warto zaufać profesjonaliście” – tradycyjnie jednak będzie można porozmawiać z notariuszami na każdy temat związany z dokonywanymi przez nich czynnościami notarialnymi.

Notariusze będą udzielać bezpłatnych informacji prawnych – zarówno telefonicznie, mailowo, jak i za pośrednictwem mediów społecznościowych (chat, streaming).

Na jaki temat można porozmawiać z notariuszem?

Na każdy związany z czynnościami dokonywanymi w kancelarii, m.in. bezpiecznych sposobów dysponowania życiowym dorobkiem, uregulowania stosunków majątkowych w małżeństwie czy procedur związanych z dziedziczeniem.

Notariusze będą informować również o możliwych konsekwencjach podejmowanych decyzji, podpowiadając, jak zabezpieczyć swoje interesy przy dokonywaniu takich czynności jak np. umowy pożyczki.

Notariusza kojarzymy zazwyczaj z czynnościami, które wymagają formy aktu notarialnego, jak np. kupno i sprzedaż nieruchomości. Tymczasem dla wielu spraw nawet jeśli nie trzeba, to zdecydowanie warto rozważyć konsultację z notariuszem i formę aktu notarialnego – np. dla testamentu, umowy pożyczki, umowy działu spadku czy umowy podziału majątku wspólnego po rozwodzie.

Notariusz pomoże nam lepiej zabezpieczyć nasz majątek oraz uchroni przed negatywnymi konsekwencjami podejmowanych decyzji prawnych.

Wśród najczęściej zadawanych pytań do notariuszy pojawiają się szeroko pojęte sprawy majątkowe, umowy sprzedaży, darowizny oraz problematyka związana z dziedziczeniem, a także pytania dotyczące tworzenia i działania spółek, zarządu sukcesyjnego, pełnomocnictw oraz umów majątkowych małżeńskich.

Notariusze otrzymują również pytania o czynności, których można dokonać w kancelarii notarialnej bez konieczności udawania się do sądu, a więc takich jak sporządzenie aktu poświadczenia dziedziczenia, dokonanie działu spadku czy też odrzucenie spadku.

W czasie Dnia Otwartego Notariatu towarzyszyć będą eksperci z Biura Rzecznika Finansowego, którzy odpowiedzą na pytania z zakresu finansów osobistych
i ubezpieczeń. Nowością będzie dyżur ekspertów Wydziału Pozasądowego Rozwiązywania Sporów Rzecznika Finansowego, którzy przedstawią zalety i możliwości polubownych rozstrzygnięć w sporach z instytucjami finansowymi.

Więcej informacji pod adresem:
https://www.porozmawiajznotariuszem.pl/dzien-otwarty-notariatu/

Zachęcamy do skorzystania z możliwości, jakie oferuje akcja.

 

 

 

Similar Posts

Dodaj komentarz