Dzień Otwarty Notariatu 2023

Rada Izby Notarialnej w Rzeszowie informuje, że w dniu 18 listopada 2023 roku odbędzie się 14 edycja inicjatywy polskiego notariatu pod nazwą Dzień Otwarty Notariatu.

Temat przewodni tegorocznej edycji brzmi: „Porozmawiaj z notariuszem o zmianach w prawie spadkowym i ich skutkach” – tradycyjnie jednak będzie można porozmawiać z notariuszami na każdy temat związany z dokonywanymi przez nich czynnościami notarialnymi.

Notariusze będą udzielać bezpłatnych informacji prawnych – osobiście, telefonicznie, mailowo, a także za pośrednictwem mediów społecznościowych (chat, streaming).

Porozmawiaj z notariuszem nie tyko o zmianach w prawie spadkowym
Tematem przewodnim tegorocznej edycji Dnia Otwartego Notariatu są zmiany w prawie spadkowym – zarówno te, które weszły w życie w maju (jak ustawa o fundacji rodzinnej czy zmiany przepisów dotyczące zachowku), jak i te, które zaczną obowiązywać od połowy listopada (dotyczące odrzucenia spadku przez małoletniego, rozszerzenia przesłanek uznania spadkobiercy za niegodnego dziedziczenia o uporczywe uchylanie się od wykonywania wobec spadkodawcy obowiązku alimentacyjnego oraz kręgu spadkobierców ustawowych w sytuacji gdy zmarły nie pozostawił najbliższych).
– Spadki i dziedziczenie to zagadnienia, z którymi notariusz jest najczęściej kojarzony, podobnie jak umowy sprzedaży nieruchomości. Warto jednak wiedzieć, że notariusza można – i należy – pytać także o sprawy związane m.in. z umowami majątkowymi małżeńskimi, zabezpieczaniem należności hipoteką, sukcesją przedsiębiorstwa czy ustanowieniem pełnomocnika. Wachlarz czynności notarialnych jest naprawdę szeroki – warto skonsultować się z notariuszem przed podjęciem decyzji ważnych dla naszego majątku – wyjaśniła not. Małgorzata Muszalska, ogólnopolska koordynatorka Dnia Otwartego Notariatu.

Jak zadać pytanie notariuszowi?
W dniu 18 listopada br. w godzinach 10.00 – 16.00 notariusze w całym kraju będą udzielać informacji prawnych:
na Messengerze i w trakcie streamingu:
    na facebookowym profilu Porozmawiaj z Notariuszem 

telefonicznie:
    Rzeszów i okolice: 17 283 25 14
osobiście:
    m.in.: w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie przy ul. Okrzei 7 [mapa].

Więcej informacji pod adresem:
https://www.porozmawiajznotariuszem.pl/dzien-otwarty-notariatu/

Zachęcamy do skorzystania z możliwości, jakie oferuje akcja.

 

 

 

Similar Posts

Dodaj komentarz